Logga in Bli medlem

Coca-cola light lemon

Restauranger har serverat cola med lite citron i väldigt länge, så att sälja cola med citronsmak verkar ju vara en bra idé. Coca-cola har förmodligen försökt locka folk som av olika anledningar inte gillar vanlig Coca-cola light med denna extra smaksättning. Personligen tror jag att citron hade passat bättre i vanlig Coca-cola. Coca-cola light lemon är ingen succé. Citronsmaken är alldeles för skarp, och det hela smakar väldigt konstgjort. Ett glas Coca-cola, light eller inte, med lite färskpressad citron i är förfärligt mycket godare.

Skriven av Martin Gunnarsson 2005-08-02


Tillverkare/märke: Coca-cola (http://www.cocacola.se)
Colan säljs (officiellt) i: Sverige
Sockerfri: Ja

Recenserat exemplar
Inköpsställe: Ica nära
Förpackning: PET-flaska, 0,5 l
Pris (exkl. pant): 12,50 kr
Pris/liter: 25,00 kr

Betyg smak
0 0 0 0 0
Betyg utseende
0 0 0 0 0
Betyg förpackning
0 0 0 0 0

Det finns inga läsarrecensioner av Coca-cola light lemon än.


Logga in för att skriva en egen recension

Nedan visas de tio senaste tipsen om Coca-cola light lemon.


Det finns inga tips om Coca-cola light lemon än.

Tipsa om Coca-cola light lemon Tipsa om Coca-cola light lemon

Kommentarer

Skrivet av Martin Gunnarsson 2005-09-11 1:47
Ja, jag kan inte förstå att dom inte gör något åt citronvarianten när lime är så god...

naDah 2005-09-27 03:19

smakar diskmedel

Axel 2008-12-28 23:55

Jag tycker den är grymt god! Köpte med mig ett par burkar hem när jag var i Frankrike. Önskar att de fanns att få tag på här också (det kanske de gör?)

Emma 2011-05-06 17:30

Skriv kommentar

NamnE-post

Kommentar

Spamskydd: skriv koden 4404 i fältet nedan.


Copyright © Martin Gunnarsson och Fredrik Björeman 2005-2012. Allt innehåll ägs av respektive upphovsman. Webbplatsen använder cookies.